Skip to main content

12 březen 2023

Po krásách Hřebečského masivu

Kategorie: Moravská Třebová, Zobrazeno: 203

Po krásách Hřebečského masivu

Cyklistické toulky v regionu Českomoravské pomezí vás zavedou do okolí Moravské Třebové. O neopakovatelnou podívanou se postará moravskotřebovský zámek i technické památky na Hřebči. Rozhodně také nevynechte možnost svést se parním vláčkem na úzkokolejce v Mladějově.

 Kopcovitý terén a vedení části trasy po lesních cestách řadí tento okruh k náročnějším, vhodným zejména pro horská kola, zároveň vás ale odmění poutavými výhledy na Moravskotřebovskou kotlinu. Pozadu nezůstává ani s památkami a turistickými atraktivitami, během jejichž návštěvy načerpáte síly k dalším kilometrům.

V Moravské Třebové vás čeká:

  • renesanční zámek, který ukrývá poklady Moravské Třebové a také alchymistickou laboratoř a středověkou mučírnu,
  • Muzeum egyptské princezny, které se, jak název napovídá, pyšní pravou mumií egyptské princezny Hereret a dále exotickou sbírkou předmětů z Japonska, Tibetu, Barmy či Indie,
  • Cesta od renesance k baroku, která představuje nejvýznamnější historické stavby,
  • aquapark s množstvím vodních atrakcí.

V průběhu trasy pak stojí za návštěvu:

  • kostel sv. Jana Křtitele v Křenově,
  • mariánské poutní místo v Rychnově na Moravě,
  • Průmyslové muzeum a úzkorozchodná dráha v Mladějově,
  • Hřebečské důlní stezky s několika vyhlídkovými věžemi a altány, které seznamují s historií lidské činnosti, památkami i přírodními zajímavostmi na Hřebečském hřbetu a vedou k několika bývalým dolům, které se v této lokalitě nacházejí.
  • Z ptačí perspektivy si okolní krajinu prohlédnete z rozhledny Pastýřka u Moravské Třebové, stanovišť poblíž Křenova a Kamenné Horky, vyhlídkových věží a plošin Hřebečských důlních stezek. Oddychnout si můžete na odpočívadlech u Mariánského obrazu či u Kamenné Horky nebo v turistických altánech na Hřebečských důlních stezkách.

Popis trasy:

4030 Moravská Třebová – Křenov (10,5 km), 4029 Křenov – Hřebeč (13 km), červená turistická značka Hřebeč – Nad Vískou (7,5 km), žlutá turistická značka Nad Vískou – Mladějov (3 km), 4062 Mladějov – Staré Město (8,5 km), 521 Staré Město – Moravská Třebová (4 km)

Zdroj: Kudy z nudy

Hodnocení

0.0/5 hodnocení (0 voleb)

Napsat komentář

Komentujete jako host.